Yoast Seo ile Google Sitemap Birlikte Kullanmak

Google Sitemap ile Yoast Seo Aynı Anda Kullanmak

Merhabalar belkide seo açısından en önemli olaylardan biri site haritalarıdır. Google site haritanızdan sizi daha kolay bulup indexler. Google’ın, senarch console uygulamasıyla site haritamızı Google’a bildiririz. Bildirdiğimiz site haritası google botları tarafından incelenir. Belli kriteler göz yerine getirildiğinde google sizi sıralamaya sokar bu sıralamada site hızından tutun yazınızın içeriğine kadar incelenirsiniz. Örneğin ben bu yazıyı hiç bir şeye dikkat etmeden yazıyorum indexlermi, değerli görür mü hep birlikte göreceğiz 🙂

Şimdi ana konumuza dönelim yoast seo ile google sitemap kullanımı hakkında bilgi vermek istiyorum. Şu anda yoast seo ve google sitemap birlikte kullanıyorum. İlk google sitemap eklediğimde yoast seo uyarı verdi. 2 site haritası kullanmak indexleme açısından sıkıntı olabilir diye. Bende yoast seo’nun sitemap özelliğini kapattım diğer özellikleri aynen açık devam ediyorum. Google sitemap ile senarch console ekleme yaptım senarch consol’a google sitamap’ı ekledim.

Bunu yapmama sebep olan şey ise yoast seo sitemap’ı google hatalı görüyordu bende biraz araştırma yaparak değiştirmeye karar verdim sonra düzeldi. Ayrıca google kendi aracını daha iyi düşünerek yaptım dünyada en fazla kullanılan sitemap eklentisi Google sitemap’tır. Umarım açıklayıcı ve faydalı bir yazı olmuştur ikisini birlikte kullanmanın bir zararını görmedim hoşçakalın.

admin hakkında 410 makale
admin

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*