Warren Buffett’in Aldığı Hisseler

Warren Buffett’in Aldığı Hisseler

Berkshire Hathaway şirketi Warren Buffett’e aittir. Yaptığım araştırmalar neticesinde şirket alımlarını bu holding üzerinden gerçekleştiriyor. Warren Buffett Bildiğiniz gibi bir borsa milyarderidir. Uzun yıllar hisseler almış biriktirmiş öngörüsü en sağlam yatırımcılardan biridir. 2019 Toplam serveti 84.4 Milyar Dolar’dır. Şimdi gelelim Warren Buffett’in elinde en fazla bulunan 5 hisseyi incelemeye. Warren Buffett’in en fazla aldığı 5 hisse

1-Apple 

Berkshire Hathaway  Holding Ağustos 2018 itibariyle 251,9 milyon Apple Inc. ( AAPL ) hissesine sahiptir. Portföyünün %23’üne denk gelmektedir. Warren Buffett’in en fazla değere sahip hissesidir.

2-Wells Fargo & Company

Portföyünün% 12,82’sinde Wells Fargo & Company (NYSE: WFC ) hisseleri bulunmaktadır. Buffett’in en büyük ikinci pozisyonudur. Uzun yıllar 1. sıradaydı. Buffett, 1989’da Wells Fargo’ya yatırım yapmaya başladı ve o zamandan beri pozisyonunu katılıyor. 15 Ağustos 2018 itibariyle 25.05 milyar dolar değerinde hisseye sahiptir. Toplam hisse senedi sayısı 452 milyondan fazladır.

3-Kraft Heinz Company

Buffett’in üçüncü en büyük holdingi , yiyecek devleri Kraft Food Group ve HJ Heinz Company’nin birleşmesiyle oluştu. Buffett, birleşmeden önce 500 milyon Heinz hissesine sahipti. Heinz benzer bir şirket nolan 3G Capital’ı satın aldı. Buffett , Ağustos 2018 itibariyle, 20,45 milyar dolar değerinde Kraft Heinz Company’nin ( KHC ) 325,6 milyon adet hissesine sahiptir.

4-Bank of America

679 milyon hisseyle Buffett’in dördüncü en büyük holdingi Bank of America’dır ( BAC ). Toplam değeri 20 milyar dolardır ve portföyünün% 9.79’unu oluşturmaktadır. Bank of America, Wells Fargo’dan sonra finans sektöründe en büyük ikinci holding konumunda.

5-Coca-Cola Company

Buffett bir konuşmasında günde yaklaşık beş kutu Coca-Cola içtiğini iddia etmişti, bu da Coca-Cola Şirketi’nin beşinci en büyük holdinginin olmasının nedeni olabilir ya da olmayabilir 🙂 Buffett, 1980’lerin sonunda Coca-Cola hisseleri almaya başladı ve portföyünün% 25’ini oluşturana kadar almaya devam etti. Ağustos 2018 itibariyle, Buffett, 17,5 milyar dolarlık toplam piyasa değeri ile 400 milyon hisseye sahip ve portföyünün% 8,7’sini oluşturuyor. 

Beni Twitter’dan @uzunvadecim adresinden takip edebilirsiniz

admin hakkında 410 makale
admin

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*