Spek Hisseler

PARASESİ

Spek Hisseler

Genel konuşma diliyle spek hisseler diye tabir ettiğimiz spekülasyona maruz kalmış hisseleri aramaya başlamışsanız muhtemelen kısa yoldan zengin olmak istiyorsunuz.

Spek hisseler nasıl belirlerinir spek nasıl bulunur gibi sorularla kafanızı fazla meşgul etmeyin. Çünkü bu bilgiye ulaşmanız spek tanıdığınız değilse neredeyse imkansızdır.

Spek hisselerden kısaca bahsedecek olursam kısa bir zamanda %600-900 gibi yüksek paralar kazandıran hisselere spek hisseler diyebiliriz. Hızlı kazandıran hisselerin hepsi spek midir? Kesinlikle hayır. Olumlu bir haber birleşme vs olaylar da hissenin hızlı yükselmesine sebep olabilir.

Benim bahsettiğim spek hisseler ortada bir haber yada gelişme yokkan aniden yukarı fırlayan sebepsizliği fiyatlayan hisselerdir. Bu tür hisselerden uzak durmanızı ısrarla tavsiye ederim. Çünkü bedava peynir fare kapanında olur. Kısa yoldan zengin olmak durumu loto, toto gibi şans oyunlarında geçerlidir. Borsa şans yeri değil yatırım yeridir.

Spek hisseleri gördükçe iştahınız kabarıyor olabilir ama bu işlemi yapan spekülatöründe iştahı kabarıyor çünkü oda para kazanmak için bu işlemleri yapıyor. Mantıklı olarak düşününce bu işten kim karlı çıkar? Cevabı kendi kendinize verdiğinizi düşünüyorum. O sebeple böyle hisseleri aramaktan vazgeçin ve borsada yatırım yapın oyun oynamayın bol kazançlar dilerim hoşçakalın.

Burada yer alan bilgiler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir sizin yatırım anlayışınızla uyuşmayabilir.

 

admin hakkında 410 makale
admin

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*