Socar Halka Arz Tarihi

Socar Halka Arz Tarihi
Türkiye’de Petkim ve Star rafineri’nin işletmecisi olan SOCAR’ın halka arz yerleri ve tarihini haber kaynağında bulabilirsiniz.

Azerbaycam kamu petrol ve doğalgaz devi Socar, Türkiye ayağı olan Socar Türkiye Enerji’i halka arz etmeye hazırlanıyor. Hong Kong, Londra ve İstanbul borsalarında 2021 yılına kadar halka arz edilecek.

“Azerbaycan kamu petrol ve doğalgaz şirketi SOCAR, Türkiye birimini Socar Türkiye Enerji’nin 2021’de Londra, Hong Kong ve İstanbul borsalarında halka arzını planlıyor.

Bakü’de gerçekleştirilen “Hazar Petrol ve Gaz” konferansında Reuters’ın sorularını yanıtlayan SOCAR Türkiye Enerji CEO’su Zaur Gakhramanov “Gelir elde edebileceğimiz iyi bir varlığa sahip olduğumuza inanıyoruz ve halka arz da hissedarlar için bir kar” dedi.

SOCAR Türkiye Enerji’nin hisselerinin ne kadarının halka arz edileceğine dair bir detay vermeyen Gakhramanov, ancak hissedarlar ile SOCAR’ın yönetiminin halka arzdan elde edilen geliri nasıl kullanacaklarına karar vereceğini söyledi.

Citigroup ve JP Morgan halka arz danışmanları olacak, McKinsey ise “teknik ve finansal optimizasyon” konusunda yardımcı olacak.

Gakhramanov ayrıca, Socar’ın Türkiye’deki Star Rafineri’sinin Mayıs’ta yıllık 10 milyon ton tam kapasiteye ulaştığını söyledi.” REUTERS

admin hakkında 410 makale
admin

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*