Hızlı Hisseler

Merhaba, kısa yoldan zengin olma adımlarından biri hızlı hisseleri bulup almaktır desem tabikide yanlış olur. Bu başlığı açmamın sebebi genelde zararda olan yada hızlı bir şekilde zengin olmak isteyen yatırımcıların hızlı hisseleri bulma isteğidir.

Bir arkadaşım bana sürekli olarak hangisi hızlı gider diye sorup duruyor. Hisse tüyosu ver falan diyor. Kelin ilacı olsa kendi başına sürer diyorum ve yaptığının çok yanlış olduğunu anlatmaya çalışıyorum.

Hızlı hisseler denilince akla hemen %500 %700 kazandıracak hisseler gelir borsamızda böyle hisseler mevcuttur ama riski çok ama çok fazladır. Hızlı hisse arayan kişilerin ilk bakması gereken sığ diye tabir ettiğimiz genelde hacimsiz hisselerdir. Bu hisselerde fazla hacim olmadığı için 3-5 Bin Lira’ya bile yerinden oynatırsınız. Bu sebeple hacimsiz hisseler daha hızlı hareket ederler. Bir günde – %20 den +%20 ye giden hisseler var. Tabi benim yatırım anlayışımla kesinlikle uyuşmuyor.

Borsada al-sat yaptığım dönemde hızlı hisseleri çok kovalardım her defasında da zararla ayrılırdım. Zarar ettikçe hırsalanır daha fazla işlem yapardım. Battıkça batardım. O sebeple zarar kurtarmak için attığınız her adım sizi daha derinlere çekebilir ve işin içinden çıkamaz hale gelebilirsiniz.

Sonuç olarak hızlı hisseleri bulmak isteyenler hacimsiz ve dolaşımdaki payı az olan hisselere bakabilir. Ama kesinlikle alınır yada satılır gibi birşey söylemiyorum her yatırımcı kendi yatırımından sorumludur. Kısa yoldan zengin olmak yada zararı çıkartmak için bu tür adımlar atmak sizi ciddi anlamda zedeleyebilir dikkatli olmanızda fayda var hoşçakalın.

Burada yer alan bilgiler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir sizin yatırım anlayışınızla uyuşmayabilir.

admin hakkında 410 makale
admin

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*