Hekts Uzun Vade Yatırımları Nedir? Borçları Neden Arttı? Hekts Analizi

Arkadaşlar merhaba Hektaş hakkında bazı araştırmalar yaptım bildiğiniz gibi Hektaş hisseleri uzun vadede kazandırmış, tarım ve hayvancılık alanında çok başarılı olan şirketlerden.

Son dönemde pet ürünleri alanında yaptığı yatırım ile dönemsel (mevsimsel) zayıflayan kârını sürekli hale getirmek istiyor pet ürünlerinin ülkemizdeki büyüklüğü 2 milyar dolar Hektaş bu pet ürünlerinden kedi ve köpek mamasını ülkemize getiriyor kedi ve köpek mamasının ülkemizdeki toplam büyüklüğü 500 milyon TL

Taylant merkezli dünyanın en büyük pet ürünleri üreticisi olan Perfect Companion Group (PCG) ile anlaşan hektaş SmartHeart markasını ülkemize getiriyor 2018 2.çeyreğinde köpek mamasını 2018 in 3. çeyreğinde kedi mamasının satışına başlayacak denilmişti önümüzdeki günlerde kâr bölümünde farkını görebiliriz

Hektaş’ın borcu son dönemde artış göstermişti bu artışı da yapılan yatırımla alakalandırmak yerinde olacaktır.

OYAK YATIRIM’IN HEKTAŞ İÇİN DAHA ÖNCE YAYINLADIĞI ANALİZLER

OYAK YATIRIM – Hektaş HEKTS Hisse Haber Analiz – 13.08.2018

ABD’de bir mahkeme yakın zaman önce Bayer tarafından satın alınan Monsanto’yu Amerikalı bir çiftçinin ürünün içeriğindeki glifosat maddesi nedeniyle kan kanserine yakalandığı gerekçesiyle dava açması üzerine 235mn dolar ödemeye mahkum etti. Bayer %12 pazar payı ile Hektaş’ın en önemli rakibi konumunda bulunuyor. Bayer’le ilgili olumsuz haberlerin Hektaş’ın pazar payını daha kolay arttırmasını sağlayabileceğini düşünüyoruz. Ayrıca TL’nin son dönemdeki ciddi değer kaybının da ithalat tarafındaki rekabeti azaltıp, Hektaş için olumlu olabileceğine inanıyoruz.

OYAK YATIRIM – Hektaş HEKTS Hisse Analiz 2Ç18 – 01.08.2018

Hektaş ikinci çeyrekte bizim beklentimize yakın 29,4mn TL net kar açıkladı. Herhangi bir piyasa beklentisi bulunmuyordu. FAVÖK 48,2mn TL ile bizim beklentimiz olan 46,1mn TL’nin hafifçe üzerinde geldi. Gelirler ve FAVÖK yıllık bazda sırasıyla %95 ve %146 artarken, net kardaki yükseliş kur zararları nedeniyle biraz daha sınırlı kaldı. 2018-2019 tahminlerimizi FAVÖK ve net kar için sırasıyla %27 ve %10 yükselttik. Böylece, daha yüksek risksiz faiz oranı ve işletme sermayesi varsayımlarımıza rağmen hedef fiyatımızı 13,26 TL’den 14,76 TL’ye çektik. Yeni hedef fiyatımız %23 yükselme potansiyeline işaret ettiği için AL tavsiyemizi sürdürüyoruz.

 

admin hakkında 410 makale
admin

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*