Eregl ve Isdmr 2019 Ne Kadar Temettü Verecek? Eregl ve ısdmr Ne Zaman Temettü Verecek? Eregl ve Isdmr Genel Kurul Tarihi?

Eregl ve Isdmr hisse başı net ne kadar temettü dağıtacak? Ne zaman temettü dağıtacak? Genel kurul tarihi? 

Ereğli demir çelik düzenli temettü ödemesi ile bilenen ülkemizin en büyük demir çelik şirketlerinden biridir. Aynı şekilde birbirine ortak olan oyak grubuna ait İskenderun Demir Çelik’te en büyük demir çelik üreticisidir.

Bu 2 kardeş 2019 yılında temettü ödeme kararı aldılar. Yani 2018 yılında yapılan karın bir kısmını 2019 yılında dağıtacaklar. 2018 yılında her iki fabrika da yeni fırın inşa edeceğini açıklamıştı. Bundan dolayı temettü oranın düşeceğini yada vermeyeceğini düşünen aracı kurumlar vardı. Eregl ve ısdmr herkesi yanıltarak temettü ödemesi yapılması için genel kurula teklifte bulunacak. 

21 mart’ta genel kurula temettü ödemesi teklif edilecek. Teklif genel kurul tarafından kabul edilirse

Ereğli Demir Çelik Hisse başına net 1.24 TL

İskenderun Demir Çelik Hisse başına net 1.08 TL temettü ödemesi yapacak.

Güncel olarak eregl hisse fiyatı 9.24TL  Isdmr hisse fiyatı 7.20 TL oranlar yatırımcı tarafından beğenilmiş gibi gözüküyor. 

2018 yılında 29 mayısta temettü ödemesi yapan eregli demir çelik yine mayıs aylarında dağıtım yapabilir genel kuruldan sonra hangi tarihte dağıtım yapacağı açıklanacaktır Genel kurul tarihi 21.03.2019

Isdmr ve eregl kardeş oldukları için genel kurul tarihleri aynı. 

admin hakkında 410 makale
admin

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*