Dövme Mahalle Bekçisi Olmaya Engel Mi?

Merhabalar çarşı ve mahalle bekçilerinin alımları hızla devam ediyor bununla birlikte adaylarda aranacak niteliklerden birisi olan dövme veya jilet benzeri izlerin olup olmaması konusu. Çarşı ve Mahalle Bekçisi olmak istiyorsanız Çarşı ve mahalle bekçisi yazlık kıyafetini (üniformasını) giydiğinizde vücudunuzda görünür yerde kesinlikle dövme olmaması gerekmektedir. Yazlık kıyafetinizi giydiğinizde dövme görünmüyorsa herhangi bir engel teşkil etmez.

Dövmemde Atatürk yazıyor çarşı ve mahalle bekçisi olabilir miyim? diyorsanız yukarıda anlattığım gibi görünür yerde ise girmeniz imkansız gibi birşey diyebilirim.

Dövmemi sildirdim çarşı ve mahalle bekçisi olabilir miyim? diye sorarsanız. Dövmeden dolayı artık elenmezsiniz ama iz konusu değerlendirilir eşgal belirleyici unsur saptanırsa yine giremezsiniz. Açık konuşmak gerekirse dövmeyi sildirdiğiniz yerde göze batan bir iz kalmaması gerekir. Herkese başarılar dilerim bu konuda güncel bilgileriniz olursa diğer adaylarıda bilgilendirmek amacıyla yorum bölümümüzü kullanabilirsiniz hoşçakalın.

admin hakkında 410 makale
admin

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*