Borsada Başarılı Olan İnsanların Ortak Özellikleri

Borsada Başarılı Olan İnsanların Ortak Özellikleri

1-ÖZGÜVEN

Özgüven kelime anlamı olarak kendine güvenmek demektir. Aslında sadece borsada değil yapacağınız tüm işlerde özgüveniniz çok yüksek olmalı. Bu sayede daha korkusuz ve emin olursunuz.

2-SABIR

Kültürümüzde sabrın sonu selamettir diye atasözü vardır. Çelik gibi iradeniz ve sabrınız olmalı. Bir hisseye yatırım yapılınca hedefler konulmalı ve beklenmelidir.

3-RİSK  KONTROLÜ

Yarın yaşanabilecek ekonomik bir olumsuzluk karşısında tedbirli olmalısınız ve riskinizi paylaştırmalısınız. Örneğin altın,döviz ve hisseden oluşan bir yatırım sepeti oluşturabilirsiniz bu size kalmış ytd

4-ARAŞTIRMA

Arsa almadan önce gelecekte oraya ne yapılabilir? Hastane mi gelir? Postane mi gelir? diye araştırma yaparız değerlenir mi? Diye kendi kendimize sorarız, yani araştırırız. Hisse alamadan öncede çok çok araştırmalısınız. Örneğin gelecekte ne yatırımı var büyüme hedefi nedir gibi.

5-BAŞARILI OLMA İSTEĞİ

Borsada başarılı olmayı istemelisiniz. En büyük borsacılar yoldan geçerken büyük olmadılar başarmayı istedikleri için başardılar yani gönülden istediler. Kazanmayı gerçekten isterseniz doğru araştırmalarla gerçekten kazanabilirsiniz.

6-PLANA SADIK KALMAK

Borsada kar zarar kardeştir derler. Bu kuralı unutmamalısınız çünkü borsada kayıplar kazanma hırsına dönüşür ve hırs sizi bitirmeye yeter. Hedeflerinize sadık kalıp kendi kurallarınız dışına çıkmamalısınız. Örneğin şu seviyeye inerse çıkarım yada şu seviyeye yükselirse çıkarım  diyebilirsiniz.

7-OYUN DEĞİL YATIRIM

Borsa oyun yeri değildir kendi kedinize borsa oynuyorum diyorsanız bu işi bırakmanız daha faydalı olabilir. Borsa yatırım yeridir ev alır gibi arsa alır gibi dükkan açar gibi bir yatırım. NOT:Al sat yapmak profesyonellerin işidir. Eğer profesyonel değilseniz al sat yapmaktan uzak durmalı ve uzun vadeli yatırım düşünmelisiniz.

8-KENDİNİZİ DİNLEMEK

Borsada yatırım yaparken şu hisse uçacak bu hisse kaçacak diyenleri değil kendi araştırmalarınız sonucu beğendiğiniz büyüme potansiyeli olan hisseleri seçmelisiniz. Herkes yoluna bakar siz ortada kalırsınız spekülasyonları önceden anlayabilmelisiniz.

 

admin hakkında 410 makale
admin

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*