Blog Yazarak Para Kazanmak

Blog Yazarak Para Kazanmak

Merhaba genellikle oturduğun yerden para kazanmak tabiri ile eşleşen bir durum diyebiliriz. Yaza yazmayı seviyorsanız blog yazarak para kazanmak tam size göre olabilir. Adım adım anlatmaya çalışacağım.

1-Site Sahibi Olmak yada Hazır Bloglarda Yazar Olmak

Düşünceleriniz ve araştırmalarınızı aktaracağınız bir alana ihtiyacınız olacak bu alanı site sahibi olarak sağlayabilir yada Blogger gibi büyük sitelerden faydalanabilirsiniz. Yanlız şunu belirteyim eğer bu işe gerçek anlamıyla başlayacaksanız kendi sitenizin olması sizin için daha avantajlı olacaktır.

2-Özgün İçerik Girmek

İster sitenizde ister bologger gibi sistemlerde özgün yazı girmeniz çok önemlidir. Kopyala yapıştır yaparak deyim yerindeyse 1 arpa boyu ilerleyemezsiniz. Yazıların kendi düşüncelerinizden oluşması gerekiyor aksi halde Adsense size reklam vermeyecektir.

3-Adsense Hesabı Almak

Sitenizi kurulmuş gibi hesap ederek yolumuza devam edelim. Adsense size reklam verip para kazanmanızı sağlayacak birimdir. Blogtan para kazanmak istiyorsanız Adsense hesabı almak zorundasınız başka reklam veren kurumlarda var ama bana göre en iyisi Adsense’dir. Adsense’den reklam almak için sitenizin özgün yazılara sahip olması gerekiyor Adsense sitenizi inceliyor ve size reklam verip vermemeye karar veriyor blogtan para kazanmak istiyorsanız o yüzden kopya içeriğe sakın girmeyin.

4-Güzel SEO Çalışması Yapmak

Bu konu başlığımıza göre biraz derin ama yüzeysel olarak bahsedeyim. Yazdığınız yazıların google sıralamalarında üstlerde yerini alması için gerek kullanılan kelimeler gerek yardımcı programlar özenle seçilmelidir. Blogdan para kazanmak istiyorsanız bu yolları izlemelisiniz. 

Blogdan yazarak para kazanmanın ana kurallarını uyguladıktan sonra yavaş yavaş detaylarını da öğreneceksiniz sanıldığı kadar kolay bir iş değildir. Bu işte süreklilik çok önemlidir eğer 3-5 ay sonra sıkılırım derseniz bu işe hiç girmemenizi tavsiye ederim umarım faydalı olmuştur.

admin hakkında 410 makale
admin

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*