Bekçilere başka bir iş, görev verilebilir mi?

Bekçilerin kendi görevleri haricinde ek olarak iş verilir mi sorusunun cevabı hayırdır. Bekçiler kendi görevleri haricinde başka bir iş ile görevlendirilemezler. Yönetmelikte geçen madde şöyledir.

10.10.1966 yılında 12422 sayılı resmi gazetede yayınlanan yönetmelik gereğince

Madde 9 – Bekçiler zabıta hizmet ve görevleri dışında her ne suretle olursa olsun çalıştırılamazlar.

9. Maddeden de anlaşılacağı gibi bekçiler her ne olursa olsun görevleri dışında çalıştırılamazlar

Tam yönetmeliğe ulaşmak için TIKLAYIN

admin hakkında 410 makale
admin

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*